Optymalizacja zamówienia

Moduł Optymalizacja Zamówień jest narzędziem pozwalającym na optymalizację cenową, ilościową, wartościową zamówień dziennych apteki.

Kreator zamówień

Kreator zamówienia to narzędzie, które przygotowuje zamówienie na podstawie  sprzedaży dziennej z wybranych okresów czasu. Kreator uwzględnia przy tym stany magazynowe powiększone o niedawno zamówione towary, które wkrótce mają zostać dostarczone do magazynu (z zamówień lub z przesunięć). Następnie biorąc pod uwagę parametry, takie jak średnia czy maksymalna sprzedaż, proponuje towary które należy zamówić. Zadaniem kreatora jest maksymalne ułatwienie i skrócenie procesu przygotowania zamówienia dziennego.

Wielopoziomowe powiązania

Dzięki aplikacji Sertum można mieć pewność, że zostanie zamówiony konkretny produkt w najniższej cenie.
Znalezienie zamawianych towarów w ofercie hurtowni, nie jest takie proste, ponieważ popularne numeracje z których korzystają programy apteczne, pokrywają się średnio  70% kart aptecznych. Zdarza się, że ten sam towar w różnych hurtowniach posiada różne numery. Dlatego w Sertum wprowadziliśmy wielopoziomowe wyszukiwanie. Sertum wyszukuje w hurtowni preparaty, nie tylko po różnych numerach, ale także po nazwie wykorzystując zaawansowane algorytmy wspomaga się słownikiem centralnym.
Na rynku istnieje wiele takich samych produkty różnych firm (wata, chusteczki, rękawiczki i pojemniki na mocz). Sertum umożliwia powiązanie wielu produktów w hurtowni z jedną kartą leku w aptece, analizując tym samym ceny wielu produktów i wybierając zawsze ten najtańszy.

Kontrola zamówień i przejrzysta komunikacja z aptekami

Sertum posiada pakiet narzędzi,  który  skutecznie ułatwia kontrolę nad realizacją codziennych zamówień aptecznych.  Dzięki nim możliwe jest zarządzanie zamówieniami z poziomu centrali. Właściciele i menedżerowie aptek  za pomocą komunikatów bufora informują apteki o konieczności (lub braku) zakupu poszczególnych preparatów. Aby zmaksymalizować korzyści finansowe możliwe jest stworzenie promocji wewnątrz sieci, zawierającej listę preparatów np.: z półki hurtowni. Za pomocą aplikacji wprowadzić można również blokadę na zamówienia konkretnych leków np.: wybranego producenta a tym samym wpłynąć na ostateczny kształt zamówienia. Oprócz narzędzi dedykowanych dla loginów menedżerskich, na każdej aptece istnieje możliwość konfiguracji takich wartości jak priorytet zamówień w hurtowniach, minimalnych wartości zamówienia czy rozkładu zamówienia leków z ceną urzędową.

Rozpocznij rewolucję już dzisiaj

testuj Sertum przez 14 dni za darmo!