Raporty

Aplikacja Sertum zawiera raporty, które ułatwiają właścicielom i menedżerom zarządzanie siecią aptek. 

Co i gdzie powinna zamawiać apteka

Aplikacja Sertum udostępnia szereg raportów umożliwiających monitorowanie oraz zarządzanie stanami magazynowymi w aptece. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom ułatwia i przyspiesza realizacje zamówień. Pomaga tym samym Naszym Klientom odpowiedzieć na dwa najważniejsze pytania:

1. Jakie jest realne zapotrzebowanie na konkretne preparaty?

Biznes apteczny jest dziś bardzo wymagający, nie wystarczy bowiem posiadać na stanie aptecznym wszystkich dostępnych rynkowych preparatów, ale trzeba je przede wszystkim sprzedać. Optymalna ilość dni  zatowarowania apteki nie powinna przekraczać 14. Jeżeli w aptece liczba preparatów przekracza tą liczbę, spowoduje to zamrożenie środków pieniężnych w postaci nadmiernych stanów magazynowych. Aby w porę zapobiec nadmiernemu zatowarowaniu Sertum udostępnia raport Sprzedaż wg wartości. Raport w oparciu o kartoteki centralne umożliwia wygenerowanie zapotrzebowania dla całej sieci aptecznej, analizując aktualne stany magazynowe oraz sprzedaże. Ponadto umożliwia w obecności przedstawiciela handlowego za pomocą kilku kliknięć przygotować i wysłać zamówienie centralne. 

2. Które grupy preparatów mogą zwiększyć zyski apteki?

Jeśli w sposób prawidłowy kontrolujemy wartość naszego magazynu, w kolejnym kroku powinniśmy zastanowić się, czy na stanie znajdują się te preparaty, dzięki którym będziemy zwiększać dochody. W tym przypadku przydatny okaże się  raport Analiza ABC. To zestawienie umożliwia kontrolę nad zgromadzonymi w aptekach zapasami. Dzielimy tu bowiem całość magazynu na trzy kategorie produktów w oparciu o zysk, sprzedaż oraz sprzedanej ilość.
klasa A to  produkty stanowiące 80% udziału w danej kategorii,
klasa B stanowi około 15% całości udziału w danej kategorii,
klasa C to grupa stanowiąca 5% udziału w danej kategorii. 
Zatem klasa A w kategorii zysk, to preparaty, które przynoszą 80% zysku takie w klasie C, to te, które przynoszą zatem 5% zysku. w Korzystając z tak skonstruowanej analizy możemy z łatwością zarządzać magazynem tak,  aby zapas apteki stanowiły produkty najbardziej zyskowne lub najlepiej sprzedające się, bądź takie, które przyniosą największy zysk.

Jak na bieżąco kontrolować

Sertum zawiera zestaw wielu pomocnych raportów a ich niewątpliwym plusem jest fakt, że są zawsze aktualne. W naszej aplikacji dane są aktualizowane z precyzją do kilku minut. 
Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie na bieżąco sprawdzić, np.: za pomocą raportu:
zakupy szczegółowo – każdą fakturę wprowadzoną na magazyn;
wykonanie limitów hurtowni – sumaryczną wartość zamówień w określonych hurtowniach (ujednolicenie hurtowni między aptekami) w strukturze wraz z porównaniem do zdefiniowanych limitów;
dostawy zalegające – listę towarów kupionych wcześniej niż lub których termin ważności kończy się przed zadaną datą;
premiowanie personelu – kwotę premii dla farmaceutów za sprzedaż konkretnych produktów;

Oprócz generowania zestawień, w modułach raportowych możliwe jest także wykonanie przesunięcia międzymagazynowego, wysłanie e-maila z informacją w kontekście zaznaczonych towarów, jak również tworzenie grup asortymentowych czy wykonanie szybkiego podglądu konkretnych kartotek aptecznych (ceny detaliczne i historia ruchów: sprzedaży, zakupów, przesunięć). 

Indywidualne rozwiązania oparte o rozwiązania Microsoft Azure

Sertum działa w oparciu o Microsoft Azure, dzięki temu mamy możliwość zautomatyzowania wielu procesów. W ramach usług świadczonych przez Sertum możemy uruchomić np.: proces monitorujący i automatycznie informujący e- mailem o konieczności zwrotu dostaw zamówionych pod pacjentów, które finalnie się nie sprzedały. Możemy także połączyć dane zebrane w Azure z Microsoft Power BI (https://powerbi.microsoft.com/en-us/), dostęp do danych przekazać  do Państwa analityka (bądź zaoferować Państwu skorzystanie z usługi naszego analityka).

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, dlatego naszym Klientom oferujemy możliwość dostosowania rozwiązań pod swoje potrzeby, czyli stworzenie nowych modułów tylko dla nich lub integracji z już posiadanymi przez nich rozwiązaniami.

Rozpocznij rewolucję już dzisiaj

Testuj Sertum przez 14 dni za darmo!