RaportNet

RaportNet Obecna specyfika branży farmaceutycznej oraz jej szybki rozwój wymaga stałego oraz szybkiego dostępu do informacji rozsianych pomiędzy aptekami.

Kolejnym utrudnieniem jest niejednokrotnie zróżnicowane oprogramowanie zainstalowane w poszczególnych aptekach, co utrudnia i praktycznie uniemożliwia tworzenie prostych i użytecznych kanałów przesyłania oraz zbierania informacji takich jak:
  • sprzedaż leków,
  • aktualne stany magazynowe,
  • historii zakupów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów opracowaliśmy moduł Platformy Sertum pozwalającą między innymi na sprawną realizację zagadnień przedstawionych powyżej.

Platforma Sertum, na którą składa się aplikacja Sertum oraz RaportNet, jest zbudowana w oparciu o Microsoft .NET Framework, której sercem jest serwer centralny. Dostęp do platformy realizowany jest za pośrednictwem aplikacji Sertum, która działa w oparciu o sieć Internet, gwarantując tym samym dostęp do Platformy „z dowolnego miejsca na Ziemi”. Nowoczesna technologia zastosowana przy budowie Sertum oraz innowacyjne rozwiązania pozwoliły stworzyć ergonomiczny system, w łatwy sposób przystosowujący się do potrzeb Klienta, który pozwala na zbieranie i przeglądanie danych niezależnie od rozproszenia placówek firmy jak i zainstalowanego w nich oprogramowania.

Podstawowe operacje możliwe do wykonania w systemie Sertum – RaportNet:

  • Raporty o bieżącej sprzedaży.
  • Aktualne stany magazynowe leków.
  • Informacje o zalegających płatnościach i rozliczeniach.
  • Raporty z dostaw leków.
  • Wszystkie dane dostępne jednocześnie z wielu aptek.

Pobieranie danych z aplikacji

RaportNet

Platforma Sertum zbiera dane z aptek za pośrednictwem programu RaportNet, który komunikuje się z oprogramowaniem zainstalowanym w placówce firmy i pobiera z niego dane potrzebne do stworzenia raportów. Program RaportNet działa bezobsługowo, nie wymaga uwagi od strony użytkownika komputera, na którym jest zainstalowany. Wszystkie dane są szyfrowane a następnie przesyłane do Sertum Centrala poprzez sieć Internet. Dostęp do danych jest realizowany za pośrednictwem aplikacji Sertum także poprzez Internet. Sposób działania Platformy został przedstawiony na schemacie.