Przesunięcia i Giełda

Wymiana towarów między aptekami w sieci stanowi ważny element dobrej gospodarki magazynowej. Korzystając z Sertum możesz przesuwać towary między aptekami a także wystawiać towary na giełdę. Przesunięcia realizowane są za pomocą maili bądź poprzez integrację z oprogramowaniem aptecznym. Każde przesunięcie może przed realizacją zostać potwierdzone lub odrzucone.

Przesunięcia MM i Giełda Towarów w Sertum

Prostota rozwiązania

Zaznaczasz towar klikasz przesuń a Sertum zajmuje się resztą.

Współpraca z innymi modułami

Twórz przesunięcia przy pierwszym stole, podczas przeglądania raportów, podczas optymalizacji zamówienia a także bezpośrednio z giełdy Towarowej.

Generowanie oszczędności

Każde przesunięcie to zaoszczędzone pieniądze. Zamiast kupować leki – przesuwaj.

Przesunięcia

Przesunięcie możesz stworzyć przeglądając stany magazynowe aptek w sieci, po prostu zaznacza interesujące towary, kliknij przesuń i wprowadź ilości a Sertum powiadomi apteki o Twoim przesunięciu. Przesunięci można stworzyć z wielu miejsc w programie Sertum, na przykład podczas:
  • wyszukiwania towaru w hurtowniach i aptekach przy pierwszym stole,
  • tworzenia raportów i zestawień przez menedżera sieci,
  • optymalizacji zamówienia dziennego do hurtowni (Sertum analizuje także stany magazynowe i sprzedaż innych aptek w sieci – dowiedz się więcej jak działa optymalizacja),
  • przeglądania giełdy towarów.

Przesunięcia w Sertum mają 2 tryby realizacji:
  • Email - Sertum wysyła do dwóch aptek biorących udział w przesunięciu maile zawierające towary, które mają zostać przesunięte.
  • RaportNet - w aptece źródłowej program RaportNet blokuje towar na magazynie tworząc niezatwierdzony dokument MM-, następnie w aptece docelowej przygotowuje dokument PZ, który może zostać zaczytany do programu aptecznego.

Giełda Towarów

Jeżeli zalega Tobie towar w jednej z aptek umieść go na giełdzie, dzięki temu inne apteki z Twojej sieci będą wiedziały, którego towaru chciałbyś się pozbyć. Przeglądając towary już wystawione na giełdę wystarczy kliknąć rezerwuj z giełdy, aby Sertum stworzyło odpowiednie przesunięcie.